Ak cestujete po svete a navštevujete pulzujúce svetové metropoly, isto ste sa príliš nezamysleli nad tým, ako tie mestá vyzerali pár rokov dozadu. My vám niektoré z nich ukážeme.

Tokio, Japonsko

Obrovské, vo dne v noci pulzujúce mesto, ktoré vás pohltí a nepustí. Kto zažije Tokio, do smrti na to nezabudne. Nájdete tam všetko, na čo si len spomeniete. Určite si vychutnajte najmä miestnu gastronómiu, na ktorú si domáci veľmi potrpia.

Dubaj, Spojené arabské emiráty

Keď sa povie Dubaj, predstavíme si najmä značkové butiky a dlhé promenády. Vaša peňaženka razom absolvuje odtučňovaciu kúru. Čaká vás mesto plné mrakodrapov, luxusných áut, kasín, exotických zvierat, dokonca tu nájdete i bankomat, ktorý vydáva zlaté tehličky!

Atény, Grécko

Hlavné a zároveň druhé najväčšie mesto Grécka si viac-menej udržalo svoj vzhľad i po vyše 150 rokoch. Mesto sa pravdaže zastavalo a zmodernizovalo, ale pri pohľade na fotografie nie je ten rozdiel až taký markantný.

Fortaleza, Brazília

Fortaleza je hlavné mesto brazílskeho štátu Ceará. Zaujímavosťou je, že Fortaleza patrí medzi sto najväčších miest na svete. Je to mimoriadne obľúbená destinácia turistov. Ponúka nielen nádherné kilometrové pláže, ale i bujarý nočný život.

Londýn, Anglicko

Hlavné mesto Anglicka patrí do TOP 5 najdôležitejších miest sveta. Multikultúrne mesto, kam mieria tisíce ľudí za prácou i kultúrou. A nejaká pikoška? V londýnskom parlamente je nezákonné zomrieť, tak pozor na to!

Los Angeles, Kalifornia

Mesto anjelov a filmových hviezd, druhé najväčšie mesto v USA. Obrovské palmy, vysvietené mrakodrapy a  Hollywood. Najznámejšia továreň na sny. To je to pravé L.A.

Šanghaj, Čína

Hlučné, rýchle, mimoriadne zastavané a jedno z najľudnatejších miest na svete. Ulice sú nonstop plné áut, motoriek, bicyklov, ľudí. Toto všetko má pravdaže dopad na životné prostredie. Krásnu modrú oblohu budete hľadať zbytočne, hustota smogu je obrovská, ovzdušie patrí medzi najviac znečistené na svete.

Melbourne, Austrália

Austrálske mesto sa nie raz dostalo na prvé miesto v rebríčku miest, v ktorých sa žije najlepšie na svete. Nájdete tu množstvo nádherným parkov a záhrad, početné kultúrne pamiatky, navštívte  známe športové podujatia. Australian Open, Veľká cena Austrálie vo Formule 1 či dostihový Melbournský pohár. Pikoška na záver? Melbourne je najjužnejšie mesto na svete.

Sydney, Austrália

Zostávame v Austrálii a predstavujeme vám Sydney - najväčšie a najstaršie mesto v krajine protinožcov.  Keď sa ľudí opýtate, aké je hlavné mesto Austrálie, mnoho ľudí si spomenie práve na Sydney. Ale nie je to tak. Určite by však každý vedel vymenovať niekoľko zaujímavostí príznačných pre toto mesto. Famózna budova Opery, nádherné more, príjemní nekonfliktní domáci,  množstvo papagájov na stromoch v centre mesta či obrovské pavúky vo veľkosti dlane.

New York, USA

Ťažko opísať New York troma vetami. Každý už o ňom čítal, počul, či ho navštívil. Čo ste o tomto meste možno netušili, je, že New York založili Holanďania, bol prvým hlavným mestom Spojených štátov, patrí medzi najbezpečnejšie mestá v USA, má najväčšie metro na svete a platí tu zákaz fajčenia nielen v baroch a reštauráciách, ale i na verejných priestranstvách.

Rio de Janeiro, Brazília

Bujaré karnevaly, živočíšna samba, nádherné pláže na čele s Copacabana, gigantická socha Ježiša Krista týčiaca sa nad mestom. To sú iba prvé štyri charakteristické znaky pre Rio de Janeiro. Možno ho radiť i k najkrajším mesta sveta.

San Francisco, Kalifornia

San Francisco je obklopené vodou až z troch strán. Známe strmými ulicami,  mostom Golden Gate Bridge, ktorý nájdete zachytený v stovkách filmov, parkom Golden Gate Park, ten je dokonca väčší ako známy Central Park v New Yorku. Ak ste počuli o hlučných električkách bez dverí a okien, tie tam stále jazdia.

Soul, Kórejská republika

Hlavné mesto Kórejskej republiky patrí medzi najväčšie na svete. Strieda sa tu tradičná kultúra s modernou architektúrou, domácich bežne stretnete s rúškom na ústach - dôvodom je silne znečistené ovzdušie, angličtinou sa nedohovoríte až tak bez problémov, krajina je však pomerne bezpečná a prívetivá.